Svars: 100-150 g, pirms guļas rudenī - līdz 280 gramiem.
Garums: 14-18 cm
Dzimumbrieduma iestāšanās: ~gada vecumā
Riesta laiks: Maijs - jūnijs
Grūtniecības ilgums: 20-32 dienas; parasti 25-30 dienas
Pēcnācēju skaits: 2-11; parasti 4-6
Dzīves ilgums: 5-7 gadi
Dabiskie ienaidnieki: pūčveidīgie putni, meža caunas
Sugas statuss Latvijā: Aizsargājama suga. Iekļauta LR MK aizsargājamo sugu sarakstā un Latvijas Sarkanās grāmatas 2.kategorijā.
Kā dzīvo? Lielie susuri lielāko daļu gada pavada miegā - tie ziemas guļā dodas salīdzinoši agri: jau oktobrī, taču pavasarī mostas vien maijā. Gada aktīvajā periodā susuris ļoti veikli un graciozi pārvietojas pa koku stumbriem un zariem, kā arī ir spējīgs veikt vairākus metrus tālus lēcienus no koka uz koku. Susuris var izlīst pa divus līdz trīs centimetrus platām spraugām.
Riesta laiks susuriem ir drīz pēc mošanās. Jūlijā vai augustā piedzimst trīs līdz četri mazuļi, kurus māte aptuveni mēnesi baro ar pienu. Pieaugušie tēviņi ir vientuļnieki, mātes ar jaunajiem dzīvniekiem dzīvo ģimenēs līdz nākamā gada pavasarim, kad nu jau pieaugušie dižsusuri izvācas savas migas iekārtošanai.
Ko ēd? Lielo susuru barības bāzi sastāda augu izcelsmes barība - dažādas sēklas, ogas un augļi, rieksti, zīles, sēnes, jaunie dzinumi, pumpuri, lapas un miza. Ēd arī dažādus ziedus. Retumis mēdz mieloties arī ar dzīvnieku izcelsmes barību, ko galvenokārt sastāda bezmugurkaulnieki un kukaiņi.
Vai zināji?
Līgatnes dabas takās mitinās 7 lielie susuri.
Līgatnes dabas takās mītošie lielie susuri, kā jau susuriem pieklājas, lielāko savas dzīves daļu pavada guļā, lielākoties izlienot no saviem būrīšiem vien gardi paēst. Reizēm apmeklētājiem pa kādam susurim ir redzams rotaļīgi skrienam pa voljērā ievietotajiem koku zariem, vai sēžam kāda baļķīša galā, vērojot apkārtni.